KISS-ARMY

Rock'n'Roll all night and party every day

Latest topics

» Headaches Migraine Imitrex Cost
Чет Aвг 04, 2011 5:16 pm by Гостин

» casino fake money slots
Сре Aвг 03, 2011 1:58 pm by Гостин

» Medicine Shoope International
Сре Aвг 03, 2011 1:50 pm by Гостин

» A Rush Caffeine
Сре Aвг 03, 2011 1:49 pm by Гостин

» busty chineses women
Сре Aвг 03, 2011 10:28 am by Гостин

» l tell you.Thanks!
Сре Aвг 03, 2011 8:32 am by Гостин

» fish oil best
Сре Aвг 03, 2011 4:31 am by Гостин

» молдинги потолочные
Вто Aвг 02, 2011 9:07 pm by Гостин

» Pover v mechtu 2011 SATRip;1
Вто Aвг 02, 2011 2:57 pm by Гостин

Affiliates

free forum

  KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Share
  avatar
  Storm
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 294
  Age : 60
  Location : Gruzija
  Registration date : 2008-04-10

  KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Storm on Саб Апр 12, 2008 2:29 pm

  Како и што кажува насловот KISS ке одржат концерт кај нашиот источен сосед,цена за овој спектакл ке биде 3300 ден. во цената се вклучени повратен билет,виза и карта за концертот......се гледаме таму
  avatar
  Ќумк
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 121
  Age : 31
  Location : Ohrid
  Registration date : 2008-04-10

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Ќумк on Саб Апр 12, 2008 2:47 pm

  ги чекам долго време, и глупо ке бидит да не одам..затоа ке дам се од себе, а ако не успеам следвит самоубиство Smile
  KISS, here we comee
  avatar
  Ќумк
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 121
  Age : 31
  Location : Ohrid
  Registration date : 2008-04-10

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Ќумк on Саб Апр 12, 2008 5:06 pm

  инаку некој ако знајт кај се продавет карти официјално нек кажит
  avatar
  AceFrehley
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 227
  Age : 25
  Location : Skopje
  Registration date : 2008-04-12

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  AceFrehley on Саб Апр 12, 2008 7:02 pm

  Mora da se ide. Planirav vo Belgrad go otkazaa sea mora u Sofija... Inace se javiv u jugoton karti mi rekoa ke dobijat slednava nedela ali sekogas taka vikaat kojznae Smile)... Abe mi rekoa sigurno ke dobijat aj valjda ke imaat sto pobrzo... Inace KISS najavuvaat golem spektakl vo Sofija
  avatar
  Storm
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 294
  Age : 60
  Location : Gruzija
  Registration date : 2008-04-10

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Storm on Нед Апр 13, 2008 2:31 am

  KISS ќе пристигнат на балканот со тони техника. Сцената, на која што ќе се качат за првиот свој концерт во Софија, ќе биде широка 18 метри и долга 11 метри. На неа ќе бидат монтирани и две странични крила, со кои што размерите ќе достигнат на бината до 25 метра. Освен тоа, за бендота ќе биде оспособено специален прострор 30 метра централно пред сцената, на кое што ќе се појави лично Paul Stanley. Што точно ќе се случи, ќе стане јасно за време на самиот концерт ако сте присутни, но KISS обеќават навистина невидено досега. Продукцијата на рокерите вклучува повеќе од 12 тона светилки и над 6 тона озвучување, со кои што ќе патуваат за време на светската турнеја. Шоуто ќе вклучува и многу пиротехнически ефекти. На денот на концертот KISS сакаат на стадионот да биде доставено близу 400 килограми сув мраз коj им е неопходен за сценските ефекти. Уникатната група ветува свирка незаборавна со времетраење од над два часа.
  avatar
  AceFrehley
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 227
  Age : 25
  Location : Skopje
  Registration date : 2008-04-12

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  AceFrehley on Нед Апр 13, 2008 6:23 pm

  ToPoInI!!! Se gleame u prv red Smile
  avatar
  AceFrehley
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 227
  Age : 25
  Location : Skopje
  Registration date : 2008-04-12

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  AceFrehley on Нед Апр 13, 2008 6:37 pm

  A karti uste nema u jugoton?!?! Pred nekoj den se javiv mi rekoa od narednata nedela... Ali sekogas taka vikaat... Aj valjda ke dobijat sto pobrzo Very Happy
  avatar
  Storm
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 294
  Age : 60
  Location : Gruzija
  Registration date : 2008-04-10

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Storm on Сре Апр 16, 2008 5:01 pm

  И да не заборавите мора маица од KISS зш нема да не пуштет преку граница......хех Smile


  _________________
  I'm the lord of the wastelands A modern day man of steel I gather darkness to please me And I command you to kneel
  Before the God of thunder and rock and roll
  avatar
  AceFrehley
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 227
  Age : 25
  Location : Skopje
  Registration date : 2008-04-12

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  AceFrehley on Сре Апр 16, 2008 5:24 pm

  abe maica, znaminja, sve so imas od KISS sve nosi, i nasminkani Very Happy
  avatar
  Hannibal^Lecter
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 30
  Age : 27
  Location : Tetovo
  Registration date : 2008-04-10

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Hannibal^Lecter on Чет Апр 17, 2008 4:02 pm

  God Of Thunder напиша:И да не заборавите мора маица од KISS зш нема да не пуштет преку граница......хех Smile

  Немај гајле брат ја си има обезбедено ако сака некој нека каже ќе му позејмим. Very Happy Very Happy
  avatar
  Storm
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 294
  Age : 60
  Location : Gruzija
  Registration date : 2008-04-10

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Storm on Чет Апр 17, 2008 4:44 pm

  Иначе за карти ми рекоја до понеделник би требало да стигнат па ај да видиме.....


  _________________
  I'm the lord of the wastelands A modern day man of steel I gather darkness to please me And I command you to kneel
  Before the God of thunder and rock and roll
  avatar
  AceFrehley
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 227
  Age : 25
  Location : Skopje
  Registration date : 2008-04-12

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  AceFrehley on Чет Апр 17, 2008 5:33 pm

  haha God of thunder toa nivnoto "od ponedelnik" sekogas go vikaat, koga i da se javis ke ti recat taka, ja ima edno meced ipol od koga prasuvam i se istoto mi go vikaat Very Happy Ama aj da se nadevame ke dobijat Very Happy
  avatar
  Storm
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 294
  Age : 60
  Location : Gruzija
  Registration date : 2008-04-10

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Storm on Чет Апр 17, 2008 5:49 pm

  ako nema ojme i gi palime

  Burn Bitch Burn Twisted Evil


  _________________
  I'm the lord of the wastelands A modern day man of steel I gather darkness to please me And I command you to kneel
  Before the God of thunder and rock and roll
  avatar
  AceFrehley
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 227
  Age : 25
  Location : Skopje
  Registration date : 2008-04-12

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  AceFrehley on Чет Апр 17, 2008 6:43 pm

  Da da samo ako nema ke vidat oni Very Happy
  avatar
  Storm
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 294
  Age : 60
  Location : Gruzija
  Registration date : 2008-04-10

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Storm on Саб Апр 19, 2008 9:48 pm

  Има измена во цената на картите за KISS место 3300 ке бидат 3400 Very Happy сигурно се оди затоа спремајте се Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile


  _________________
  I'm the lord of the wastelands A modern day man of steel I gather darkness to please me And I command you to kneel
  Before the God of thunder and rock and roll
  avatar
  AceFrehley
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 227
  Age : 25
  Location : Skopje
  Registration date : 2008-04-12

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  AceFrehley on Нед Апр 20, 2008 12:59 pm

  Abe i 5000 neka bidat samo da dobijat karti Very Happy
  avatar
  AceFrehley
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 227
  Age : 25
  Location : Skopje
  Registration date : 2008-04-12

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  AceFrehley on Пон Апр 28, 2008 2:28 am

  lele ovie jugoton zaq nigde se... trebalo u sreda da gi dobijat ama niso uste nemaat karti
  avatar
  Ќумк
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 121
  Age : 31
  Location : Ohrid
  Registration date : 2008-04-10

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Ќумк on Вто Апр 29, 2008 3:17 am

  брат, ко бев во тој Југотон, прашав за карти и тој ми викат..а...не..засега не...а кога се КИС? И јас му викам на 16...на чоекот му идаше да ме отепат..ми викат, абе какви карти бараш бре
  демек немало шанси да добиет
  Си игрет мајтап луѓево, јас мислам
  леле ако заебат сиве..ццц


  _________________
  I'm the King of the NightTime World!!!!!!!!
  avatar
  AceFrehley
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 227
  Age : 25
  Location : Skopje
  Registration date : 2008-04-12

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  AceFrehley on Вто Апр 29, 2008 12:18 pm

  Brat tie site se za nigde eden vika edno drug drugo...
  avatar
  Storm
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 294
  Age : 60
  Location : Gruzija
  Registration date : 2008-04-10

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Storm on Вто Апр 29, 2008 12:21 pm

  AceFrehley напиша:Brat tie site se za nigde eden vika edno drug drugo...
  A sto ke gi zapalam niv Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad


  _________________
  I'm the lord of the wastelands A modern day man of steel I gather darkness to please me And I command you to kneel
  Before the God of thunder and rock and roll
  avatar
  AceFrehley
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 227
  Age : 25
  Location : Skopje
  Registration date : 2008-04-12

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  AceFrehley on Вто Апр 29, 2008 12:37 pm

  Abe ako ne dobijat najkasno do zadutre ke me iznerviraat mnogu!!!!! zaedno ke gi palime Smile
  Samo neka ne zaebat rabota!
  avatar
  AceFrehley
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 227
  Age : 25
  Location : Skopje
  Registration date : 2008-04-12

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  AceFrehley on Сре Апр 30, 2008 11:30 am

  U jugoton orgaznizirano nema da ima.... Mora tie da zaebat se!
  avatar
  Storm
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 294
  Age : 60
  Location : Gruzija
  Registration date : 2008-04-10

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Storm on Пет Мај 02, 2008 10:14 pm

  Drusto zalam sto mora da go kazam za ova no naj verovatno nema odejne na KISS zatoa sto ne planiret da organiziret praevme muabet direktno so covekot koj sto trebase da gi donese kartite i da organiziraa Evil or Very Mad Mad


  _________________
  I'm the lord of the wastelands A modern day man of steel I gather darkness to please me And I command you to kneel
  Before the God of thunder and rock and roll
  avatar
  DaRkKiSs

  Број на мислења : 20
  Age : 30
  Location : Ohrid
  Registration date : 2008-04-13

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  DaRkKiSs on Саб Мај 03, 2008 12:58 am

  Sad
  avatar
  Ќумк
  Скепар
  Скепар

  Број на мислења : 121
  Age : 31
  Location : Ohrid
  Registration date : 2008-04-10

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Ќумк on Саб Мај 03, 2008 5:10 pm

  Најкатастрофална вест шо сум ја слушнал подолго време

  ЛЕЛЕ; Еднаш дојдоја КИС, ние немат да ги видиме Sad


  _________________
  I'm the King of the NightTime World!!!!!!!!

  Sponsored content

  Re: KISS so koncert vo Sofija na 16.05.08

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Јан 16, 2019 5:21 am